Тема. Письмо
великої букви Б, складів, слів та речень із нею. Навчальний диктант.
Мета :
вчити учнів писати велику рукописну букву Б, склади, слова і речення із
нею, поєднувати її з вивченими літерами; збагачувати словниковий запас;
розвивати артикуляційний апарат, мовлення, мислення,
пам'ять, дрібну моторику; виховувати старанність під час письма, бережливе
ставлення до тварин.
Тип уроку : формування нових знань.
Обладнання : комп’ютерна презентація, ілюстрації, картки, таблиці,слова, сигнальні карточки.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Встали діти всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Привітайтесь: «Добрий день!»
ІІ.
Повторення вивченого матеріалу
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те ,
Про що мова зараз йде.
1. Інтерактивна технологія «Мікрофон»
- Який урок розпочинаємо ? - А ви на уроці якими маєте бути ?
- Що очікуєте від цього уроку ? - Успіх залежить від вашої активності, уважності, творчості.
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те ,
Про що мова зараз йде.
1. Інтерактивна технологія «Мікрофон»
- Який урок розпочинаємо ? - А ви на уроці якими маєте бути ?
- Що очікуєте від цього уроку ? - Успіх залежить від вашої активності, уважності, творчості.
Девіз
нашого уроку.
- Не кажи ”не вмію ”, а кажи „навчусь”.
Cьогодні на уроці нам допоможуть « Чутливе вушко», «Гостре очко», «Вправні
ручки», Пані Каліграфія.
Завдання
від «Чутливого вушка»:
Зіграти хочеться
мені
З тобою, друже, в «Так чи ні».
Тобі питання задаю
Готуй вже відповідь свою.
Відповідай коли мастак,
Чи ні, чи так.
З тобою, друже, в «Так чи ні».
Тобі питання задаю
Готуй вже відповідь свою.
Відповідай коли мастак,
Чи ні, чи так.
1.Гра «
Світлофор». Червоний – «ні», Зелений – «так»
- Звуки ми
вимовляємо і чуємо. ( так)
- Букви ми
бачимо і читаємо. ( так)
- В українській
мові 5 голосних звуків. ( ні)
- В українській
мові 6 голосних звуків. ( так)
- Початок
речення пишеться з малої букви. ( ні)
- Початок речення
пишеться з великої букви. ( так)
- Кличка тварин
пишеться з великої букви. ( так)
- Звук
[б] - приголосний . ( так)
Молодці
!
Слайд 1
ІІІ. Повторення письма раніше вивчених букв, складів, слів.
1.
Завдання від
«Вправних ручок»
2. Повторення правил роботи із зошитом
Правило письма
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку ось я так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
До роботи я берусь!
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку ось я так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
До роботи я берусь!
Навчальний
диктант
-
Пані Каліграфія пропонує заповнити свої анкети, тобто написати диктант:
ба мо ву
ни рі ке зима
баба
Молодці
! Ви сподобалися пані Каліграфії.
Перевірка
роботи.
2.Завдання від «Гострого
очка».
- Врятуйте слова від Діда – Буквоїда, вставте
пропущені букви.
…рудень,
…има, …ніжинки, …ороз.
Перевірка
роботи.
ІV. Повідомлення теми та завдання уроку
Слайд
2
-
Сьогодні на уроці ми навчимось писати велику букву Б. Завдання наші такі:
(завдання прикріплені на дошці, діти їх зачитують)
* навчитися писати букву Б ;
* з’єднувати Б з іншими буквами ;
* писати слово з великої букви ;
* познайомитися з новими словами.
V. Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита.
- Подивіться на рукописну букву, порівняйте її з друкованою.
Слайд 4
(завдання прикріплені на дошці, діти їх зачитують)
* навчитися писати букву Б ;
* з’єднувати Б з іншими буквами ;
* писати слово з великої букви ;
* познайомитися з новими словами.
V. Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита.
- Подивіться на рукописну букву, порівняйте її з друкованою.
Слайд 4
VІ. Підготовча робота до письма
1. Пальчикова гімнастика
VIІ.
Аналіз графічної будови з переліком елементів.
Слайд 5
Слайд 6
1.Пояснення написання букви.
- Велика буква Б складається з прямої похилої подовженої палички,правого півовалу і лінії із заокругленням. Від міжрядкової лінії пишемо вниз пряму похилу подовжену паличку. Яку біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо вліво( як у великих П, Т). Трохи вище від рядкової починаємо писати правий півовал, який торкається нижньої рядкової. Останнім пишеться заокруглення зліва від верхньої частини першого елемента, що переходить у пряму лінію. Яку ведемо під міжрядковою лінією праворуч. Пишемо під лічбу раз-і, і-два-і,три-і.
VІІ Робота в прописах.
Правило письма
Завдання від «Вправних ручок»
Завдання від «Вправних ручок»
1. Письмо великої
букви Б.
2. Письмо складів
з великою літерою.
Пальчикова
гімнастика
Посварились дві сестрички.
Розійшлися хто куди.
Ну а потім помирились.
Обнялись – нема біди.
Посварились дві сестрички.
Розійшлися хто куди.
Ну а потім помирились.
Обнялись – нема біди.
VІІІ.
Фізкультхвилинка ( музична, рухлива)
Хто
вже, хто вже так втомився, Що ліворуч нахилився? Ви,
втомились? ( Так) Час настав усім нам відпочити, І
музичну фізкультхвилинку в гості запросити.
( музична,
рухлива)
ІХ. Вправи з письма
1. Наведення зображень літери, поданих у зошиті, та дописування рядка
літери.
2. Повторення правил з’єднання. Письмо буквосполучень.
3. Написання речень.
- Прочитайте слово. Чому це слово написане з великої букви ?
- Як з’єднуються слова букви у слові ?
2. Повторення правил з’єднання. Письмо буквосполучень.
3. Написання речень.
- Прочитайте слово. Чому це слово написане з великої букви ?
- Як з’єднуються слова букви у слові ?
Х. Виконання завдань
Робота в
парах
1. Викладання нової букви зі шнурка
- Всі старання наші пройшли немарно. Ми навчили нашого гостя правильно писати своє ім’я.
2.Інтерактивна технологія «Закінчи речення»
- Я запам’ятав з буквою Б слова …
- Мені сподобалося на уроці …
Працювали всі старанно.
І почули у кінці,
Що у нашім 1 класі
Діти – просто молодці !
1. Викладання нової букви зі шнурка
- Всі старання наші пройшли немарно. Ми навчили нашого гостя правильно писати своє ім’я.
2.Інтерактивна технологія «Закінчи речення»
- Я запам’ятав з буквою Б слова …
- Мені сподобалося на уроці …
Працювали всі старанно.
І почули у кінці,
Що у нашім 1 класі
Діти – просто молодці !
Немає коментарів:
Дописати коментар